Kwiecień 25 2024 16:07:26
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
STATUT - PRZEPISY
FORUM
POMOCNE LINKI
GALERIA EKIPY
SZUKAJ
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 108
Najnowszy użytkownik: Waski
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak dbać o formę?
Kruchy
Proponuje, żebyśmy w tym temacie zamieszczali wykonywane przez nas ćwiczenia. Może uda się Nam stworzyć grafik ćwiczeń Legionisty? Smile

Od siebie dodam, że aby aktywność fizyczna miała w jakiś sposób wpływać na Nasze organizmy musimy ćwiczyć przynajmniej 45 min dziennie z tym, że bicie naszego serca nie może spaść poniżej 100 uderzeń na sekundę.

Musimy też pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce przed rozpoczęciem wykonywania ćwiczeń oraz o odpowiednim rozciągnięciu ciała po ćwiczeniach.

Nie da się stworzyć zestawu ćwiczeń idealnego dla Wszystkich. Co za tym idzie musimy każdego potraktować osobno i ze szczególną uwagą.

Każdy zgodzi się ze Mną, że najważniejsza w ćwiczeniach jest systematyczność oraz zasada, że najpierw ćwiczymy największe grupy mięśniowe.

Najlepsze ogólnorozwojowe aktywności to wg Mnie: bieganie, Nordic Waking (jeżeli osoba posiada zbyt dużą masę ciała, żeby biegać), tzw "deska", yoga i pływanie.

Mam nadzieję, że chętnie dołączycie się do rozwijania tego tematu Smile
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Szakal
To ja opisze swoje ćwiczenia by temat nie umarł Wink Z racji iż kręgosłup mam rozwalony i schorowany mam dość okrojony zestaw ćwiczeń.

-Bieganie, obecnie zimno lub chlapa więc biegam na "rowerku" w pokoju, jakoś od 20 do 40 minut dziennie
-Podciągnięcia nachwytem na drążku, na razie robię serie po 3 co ~2 minuty, min 24 max 45 podciągnięć, zależnie od tego czy robię co dzień lub co 2 dni.
-Pompki, tu akurat różnie , staram się robić różne, ręce blisko jak i daleko ciała, na hantlach z podwyższenia głębokie szeroko. seriami najczęściej po 10 lub 15, łącznie od 90 do 160 na dzień.
-10kg hantle, głównie rozgrzewka lub w przerwach między ćwiczeniami.

Robiłem również różne brzuszki ale praktyka pokazała że plecy potem za bardzo dokuczają.

P.S. Muszę się zważyć Grin
Edytowane przez Szakal dnia 11-02-2015 21:03
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Chilloout
Nie opiszę co robię dokładnie, jakie ćwiczenia bo byście się zanudzili Grin
Ale napiszę co i w jaki dzień robię.

Poniedziałek - Klata, tric
Wtorek - Brzuch (tutaj robię ABS 8 ćwiczeń każde po 40 powtórzeń ok 5 sek. przerwy)
Środa - Barki, kaptury, przedramienia
Czwartek - Brzuch
Piątek - Plecy, biceps
Sobota - Nogi, brzuch

Jak narazie to wygląda tak, od marca zmieniam dietę i do mojego aktywnego dnia dojdzie bieganie ew. rower.
Edytowane przez Chilloout dnia 26-02-2015 21:13
 
Dima
A ja robię tak (chodząc na siłownię oczywiście) :

Poniedziałek - Cardio (orbitrek czy inny wariat) + brzuch
Wtorek - Nogi, plecy
Środa - cardio + brzuch
Czwartek - klatka i ogólnie łapy
Piątek - Cardio + brzuch
Sobota - Cardio + brzuch

Od tego Piątku (tzn. 06.02.2015) trzymam dietę(oprócz tej nieszczęsnej zapitej soboty ;cccc) I do dnia dzisiejszego (tzn. 11.02.2015) zrzuciłem 1,5 kg tłuszczyku ^^ Smile
Real niggers only !
 
PolnyLis
Chilout powinieneś lekko zmienić połączenia ćwiczeń. jak robisz klatke to połącz to z bicepsem a dzień pleców z tricepsem. Robiąc tak jak teraz przemęczasz triceps bo on intensywnie pracuje przy klatce
Cichociemny
 
polnylis
Chilloout
Lisie i to chodzi, trzeba katować! Grin

Kiedyś robiłem klatkę z bicepsem i dużo osób mówiło mi że to złe połączenie bo rzeczywiście to było złe połączenie gdyż robienie klaty nie ma nic wspólnego z bickiem a bicek z klatą. Trzeba dobierać partie mięśniowe tak, aby w małym stopniu on też się ćwiczył robiąc inną partię.
 
Kruchy
A powiedz Mi Chill, skąd te osoby wiedzą co jest dobre a co nie? Pfft
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Chilloout
Kruchy, ludzie różne mają zdanie o tym, podzielam właśnie to bo jest moim zdaniem słuszne.
A skąd wiedzą? Są doświadczeni.
 
Kruchy
Przez słowo "doświadczeni" rozumiesz to, że długo ćwiczą?
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
PolnyLis
To co Ci napisałem o ćwiczeniach przekazał mi mój kolega który skończył AWF i obecnie jest instruktorem na siłowni, myślę, że wie co mówi. Sam ćwiczę również i stosuję się do tych rad
Cichociemny
 
polnylis
Chilloout
Kruchy tak ale niezupełnie, poprzez ich lata praktyki sami doświadczyli na swojej skórze więc chyba dobrze się takich osób czasem posłuchać jeżeli widzisz, że mówią z sensem.
Lisie, dlatego mówię każdy ma swoje zdanie, to nie jest wymyślone przeze mnie tylko dużo osób ćwiczy podobnie i ja się do tego stosuje.
Edytowane przez Chilloout dnia 28-02-2015 16:15
 
Kruchy
Nie miej mi tego za złe Chill, ale muszę to napisać. Pisze się "skórze" a nie "skurze". Wybacz, ale przez moich nauczycieli i wykładowców jestem bardzo czuły na błędy czy to językowe czy ortograficzne. Smile

Wracając do tematu

Wg Mnie lepiej posłuchać rady osoby, która wie co robi. Nie zaprzeczysz, że osoby, które pracują jako trenerzy albo instruktorzy mają większą wiedzę niż osoby ustalające sobie sami treningi.
Katowanie mięśni to tez nie jest najlepszy pomysł, gdyż im bardziej je zmęczysz tym więcej czasu będą potrzebowały na odpoczynek.

Wiem z własnego doświadczenia, że ćwicząc mięśnie klatki piersiowej, angażuje się część mięśni stawu ramiennego. Sam mięsień piersiowy większy kończy się na kości ramiennej i odpowiada za rotację wewnętrzną konczyny górnej.

Całkowicie zgadzam się w tej kwestii z Lisem, klatkę powinno łączyć się z ćwiczeniami mięśnia dwugłowego ramienia.
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Chilloout
Kruchy, dzięki za lekcje Polskiego zapamiętam Smile

Co do tematu, nie zaprzeczę, że osoby które pracują jako trenerzy albo instruktorzy mają większą wiedzę ale tych trenerów jest wiele więcej niż 1 i każdy z nich inne ma zdanie na ten temat.
 
KIRI
Polecam kanał jeśli ktoś jest zainteresowany ćwiczeniem Yogi (Uwaga! - nie mylić z I Dowódcą Wink )

https://www.youtu...e/featured

Sympatyczna młoda Pani wszystko w jasny i przyjemny dla oka sposób pokazuje i objaśnia w języku angielskim. Ja zacząłem od playlisty "30 days with Yoga".
Coś innego niż ćwiczenia typowo wysiłkowe, dużo rozciągania, wyciszenia i spokoju Smile
Ja staram się codziennie wcześniej wstawać i ćwiczyć na rozpoczęcie dnia. Na razie nie widać za bardzo efektów poza lepszym samopoczuciem, ale przynajmniej się nie zrażam tak jak po siłowni zakwasami.
"A ja ci powiadam, że nie rozpoznałbyś strategii nawet wtedy, gdyby wyskoczyła z krzaków i kopnęła cię w dupę." - Zoltan do Jaskra "Chrzest Ognia" Andrzej Sapkowski
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

KIRI
03-05-2022 18:40
Eloszka! Smile

Dima
03-05-2022 05:06
Siemka Cool jak zycie panowie?

Yoogi
14-11-2020 19:48
Siemanko Wink Co tam słychać?

Lutyy
14-11-2020 10:53
siemka

Niemiec
09-10-2019 20:18
coś robimy na ten tydzień? ja bym się gdzieś wybrał

Yoogi
20-08-2019 23:00
Ja bym się wybrał na osierodek - Chomik coś próbuję organizować

Niemiec
20-08-2019 18:37
coś w tą niedzielę?

Szakal
04-05-2019 21:58
Przerwa majowa dobiega końca, czas wracać do zajęć Smile

Szakal
16-04-2019 21:22
Ogarnięte.

Viper
12-04-2019 21:01
Sorki bo chyba nie mam uprawnień do zapisu na trening. Pomoże mi ktoś?

Szakal
11-04-2019 20:45
Uprawnienia nadane.

RushMD
11-04-2019 14:26
Gdzie te zapisy na trening, nie mam uprawnienia chyba

Szakal
10-01-2019 16:55
Trening w Niedziele ?

shingfu
12-12-2018 16:02
ok\

Szakal
28-10-2018 16:03
Rekruci nadałem wam nowe uprawnienia do forum i dodałem do książki adresowej

shingfu
11-10-2018 19:22
niedobry chyba bo ja sie pojawilem hah Grin

Szakal
11-10-2018 14:36
Dla kogo dobry dla tego dobry ^^

shingfu
11-10-2018 12:53
Dziendobry

Yoogi
20-09-2018 12:13
Strzelamy coś w najbliższą niedzielę?

Szakal
17-03-2018 10:20
Ruszać dupska na 15 Kwietnia. Temat czeka.

Copyright © 2020