Maj 04 2024 08:02:13
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
STATUT - PRZEPISY
FORUM
POMOCNE LINKI
GALERIA EKIPY
SZUKAJ
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 108
Najnowszy użytkownik: Waski
Zobacz temat
 Drukuj temat
Plecak ucieczkowy - Bail Out Bag
Peter
Witam wszystkich^^

Trochę będzie cytatów z filmiku Grin

Zapewne paru z was słyszało albo obiło się wam o uszy o czymś takim jak torba BOB albo inaczej "Plecak ucieczkowy".
Dla niektórych to może być głupie lub nie potrzebne, a dla jeszcze innych fajne i wcale nie takie głupie.
Po co taki plecak/torba? tak jak powiedział pewien Pan na filmiku... (który jest w linku pod tekstem)...żeby zapewnić sobie jakiś minimum komfortu,bezpieczeństwa i przetrwać 72h w sytuacji AWARYJNEJ takiej jak np. powódź (tfu), pożar w mieszkaniu (tfu) czy coś podobnego (tfu)...
"Dlaczego 72h? "naukowcy" obliczyli że w przeciągu tego czasu ratownicy do nas dotrą lub my do nich"

Co powinno się znaleźć w takiej torbie/plecaku? Najpierw trzeba się zastanowić DO CZEGO nam ta torba/plecak będzie potrzebna i czy w ogóle potrzebujemy tego...według mnie to nigdy nic nie wiadomo dlatego sam mam takową choć jeszcze nie tak rozbudowaną co u Pana z Survivaltechu... Różne rzeczy zdarzają się ludziom na wsiach, różne rzeczy zdarzają się ludziom w miastach i różne rzeczy zdarzają sie tym co jadą samochodem..

Trzeba się zastanowić co może się zdarzyć w naszym otoczeniu..np. jeśli mieszkamy w bloku na którymś tam piętrze a powiedzmy pożar przyszedłby od strony klatki i jedyną drogą ucieczki było by okno to prawdopodobnie przydała by się mocna lina... to taki przykład (również z filmiku). Więc musimy się zastanowić co by mogło nam zagrażać (nie wiadomo kiedy nam sie może coś przytrafić) i trzeba się odpowiednio na to przygotować...pomyśleć na spokojnie co NA PEWNO BĘDZIE potrzebne...nie zbierać wszystkiego co MOŻE się przydać tylko najpierw to co będzie niezbędne^^

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? a może już ktoś ma przyszykowaną taką torbe czy plecak?

https://www.youtu...QMS1MS4Qxc

Wiele nie napisałem ale możliwe że edytuje post Smile
Edytowane przez Peter dnia 23-08-2014 00:00
 
Szakal
Czyli taką torbą można nazwać wiele zasobników które szykujemy na specyficzne okazje. Np moja kieszeń z narzędziami, taśmą, śrubokrętem z wieloma końcówkami, cążki itp. na sytuację w przypadku awarii repliki lub "czegoś" mechanicznego Grin
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Peter
Polecam obejrzeć filmik z linku..lepiej wytłumaczone Grin
 
Yoogi
Ciekawa sprawa Wink Nie mam czegoś takiego... nigdy nie myślałem nawet o czymś takim... rolę takiego czegoś spełnia u mnie kamizelka - mam tam wszystko co jest mi niezbędne na przetrwanie 72h w różnych warunkach i miejscach + to co do ASG niezbędne (dla tego chyba jest aż tak ciężka).
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Peter
Czyli może być plecak/torba/kamizelka Grin Czyli chyba jednak nikt z Legionu nie posiada takowego plecaka lub torby Grin
 
Yoogi
Ja mam kamizelkę Grin
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

KIRI
03-05-2022 18:40
Eloszka! Smile

Dima
03-05-2022 05:06
Siemka Cool jak zycie panowie?

Yoogi
14-11-2020 19:48
Siemanko Wink Co tam słychać?

Lutyy
14-11-2020 10:53
siemka

Niemiec
09-10-2019 20:18
coś robimy na ten tydzień? ja bym się gdzieś wybrał

Yoogi
20-08-2019 23:00
Ja bym się wybrał na osierodek - Chomik coś próbuję organizować

Niemiec
20-08-2019 18:37
coś w tą niedzielę?

Szakal
04-05-2019 21:58
Przerwa majowa dobiega końca, czas wracać do zajęć Smile

Szakal
16-04-2019 21:22
Ogarnięte.

Viper
12-04-2019 21:01
Sorki bo chyba nie mam uprawnień do zapisu na trening. Pomoże mi ktoś?

Szakal
11-04-2019 20:45
Uprawnienia nadane.

RushMD
11-04-2019 14:26
Gdzie te zapisy na trening, nie mam uprawnienia chyba

Szakal
10-01-2019 16:55
Trening w Niedziele ?

shingfu
12-12-2018 16:02
ok\

Szakal
28-10-2018 16:03
Rekruci nadałem wam nowe uprawnienia do forum i dodałem do książki adresowej

shingfu
11-10-2018 19:22
niedobry chyba bo ja sie pojawilem hah Grin

Szakal
11-10-2018 14:36
Dla kogo dobry dla tego dobry ^^

shingfu
11-10-2018 12:53
Dziendobry

Yoogi
20-09-2018 12:13
Strzelamy coś w najbliższą niedzielę?

Szakal
17-03-2018 10:20
Ruszać dupska na 15 Kwietnia. Temat czeka.

Copyright © 2020