Pa¼dziernik 18 2024 07:44:54
Nawigacja
STRONA G£ÓWNA
STATUT - PRZEPISY
FORUM
POMOCNE LINKI
GALERIA EKIPY
SZUKAJ
Aktualnie online
Go¶ci online: 1

U¿ytkowników online: 0

£±cznie u¿ytkowników: 108
Najnowszy u¿ytkownik: Waski
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nasze zabawki
Yoogi
Siemanko.

Siedz±c i nudz±c siê wpad³em na pomys³ jak trochê o¿ywiæ forum Smile Chce aby¶my w tym temacie chwalili siê swoimi replikami. Tymi co stoj± gdzie¶ w k±cie, jak i tymi, które zdobi± ¶ciany naszych pokoi Cool Ma to na celu nie tylko czysty lans w naszym ¶rodowisku, ale tak¿e pokazaæ repliki w ¶wietle przedstawianym przez u¿ytkownika, jego doznania i spostrze¿enia. Pomo¿e to np. zielonym w wyborze replik i czym ro¿ni siê dana replika od innych Wink

Zacznê ja i w moim arsenale znajduj± siê nastêpuj±ce repliki:
1. Moja pere³ka, czyli kbk wz.96 "Beryl" od Aresa
2. Dru¿ynowa replika RKMu M249 w wersji Para Irak stajni A&K
3. Boczniak Colt 1911 MEU produkcji ARMY
4. Najnowsza zabawka, czyli AK74 (Cm 031) od Cymki


1. Dla czego Beryl? Kilku z was na pewno bêdzie siê zastanawia³o... Ot trochê inna wersja AK... Nie dla mnie! Odk±d stylizuje siê na WP zawsze chcia³em jak najmniej odstawaæ od "misjonarzy", wiêc wybór musia³ pa¶æ na Beryla... Mia³em repliki z ró¿nych rodzin: M4, HK416, AK, G36... ale Beryl dla mnie zawsze by³ czym¶ innym i zawsze go chcia³em. Co prawda moglem zrobiæ sobie customa (nawet powa¿nie o tym my¶la³em), ale w ilu % by odzwierciadla³ ostr±? Podejrzewam ¿e max 80%. A mi zale¿a³o jak na najwiêkszej zgodno¶ci z ostrym odpowiednikiem. W koñcu moje pro¶by (i na pewno jeszcze kilki maniaków w Polsce) zosta³y wys³uchane. Ot pojawi³ siê Beryl i to od Aresa. Gdy moja wcze¶niejsza replika zaczê³a mi siê nudziæ i pojawiaæ siê drobne problemy z ni±, postanowi³em ¿e czas zmieniæ replikê. D³ugo siê nie zastanawia³em, Beryl by³ priorytetem Smile Po jakim¶ czasie od tego postanowienia natrafi³em (dziêki ch³opakom z "s±siedztwa"Wink na ciekaw± ofertê i pawie od razu dosz³o do dilu. Mia³em wymieniæ swoje HK od SRC za Beryla od Aresa. (Tutaj muszê podziêkowaæ Wojciechowi za pomoc w wymianie) Nied³ugo po dogadaniu wszystkiego mia³em ju¿ u siebie w pokoju swojego Beryla Smile Do repliki dosta³em dodatkowo granatnik w³asnej roboty, 2 granaty do niego, bagnet, dodatkowy magazynek (box w³asnej roboty na 1000 bb's) i monta¿ pod optykê na podstawê szczerbinki.
Co do osi±gów - powiem tak... trochê lepsze od stockowej repliki Aresa Grin Replika u poprzedniego w³a¶ciciela wypu¶ci³a 10 ty¶ kulek i niestety gumka jest ju¿ w kiepskim stanie (ale na dniach bêdzie wymieniana na now±). Zasiêg celny to 60m, gdzie przy 10 strza³ach 10 by³o w tu³owiu osoby stoj±cej. Niestety nie mia³em mo¿liwo¶ci zmierzyæ ca³kowitego zasiêgu na którym da siê trafiæ w cz³owieka nie "lobuj±c" Frown Celno¶æ jest bardzo dobra - porównywalna do M4 G&G z luf± promyka, co mile mnie zaskoczy³o Cool
Tuning wew. nie jest potrzebny (no mo¿e silnik zostanie wymieniony na lepszy) bo gb i jego komponenty s± naprawdê I klasy.
Tuning zew. jaki przesz³a replika to malowanie w maskowanie - trochê ono ju¿ siedzi na replice, wiêc ta wygl±da jak wyrwana z rak którego¶ z naszych "misjonarzy" Smile Do³o¿one ³o¿e z risami i chwytem pionowym oraz przyrz±dy do strzelania nocnego (fluorescencyjne). Gdy potrzeba wiêkszej si³y ognia, demontuje ³o¿e i w jego miejsca zak³adam granatnik Grin
To by by³o chyba na tyle, bo niestety nie mia³em wiele okazji z ni± walczyæ jak do tej pory (1 raz Sad) i po prostu jeszcze nie znam jej na wylot Frown



Resztê replik opiszê gdy znajdê trochê wiêcej czasu i weny Smile A zdjêcia dojd±, gdy dorwê równie¿ czas i aparat Grin
"Gdy ju¿ przystroimy karabin niczym choinkê ¶wi±teczn±, mo¿emy ruszaæ w bój, gdy¿ na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzie¶ na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Dima
Jak na razie Mka sprzedana. Jak przyjdzie gienia od umarexa to opiszê j± wam Smile
Real niggers only !
 
Yoogi
Ja czekam ju¿ tydzieñ na czê¶æ do colta i resztê dupereli do cymki Grin Jak wszystko dojdzie i zamontuje to opiszê wszystko Wink
"Gdy ju¿ przystroimy karabin niczym choinkê ¶wi±teczn±, mo¿emy ruszaæ w bój, gdy¿ na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzie¶ na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Szakal
Yoogi wrzuæ fotki beryla Grin
 
Kruchy
Panowie przypominam, ¿e to temat o replikach, wiêc Dymitr nie pisz tutaj, ¿e sprzeda³e¶ emkê bo to nie ma nic do tematu Pfft jak bêdziesz mia³ gietkê to wtedy mo¿esz napisaæ co¶ o niej Smile
 
Szakal
Jak pojawi siê wiêcej opisów i zdjêæ to zrobimy mo¿e GALERIÊ na g³ównej ?? Grin
 
Yoogi
Tak jak obieca³em, mia³em opisaæ resztê swoich "zabawek" Wink A ¿e nasz³a mnie chwila weny to piszê ^^

A wiêc kontynuuj±c - zosta³o jeszcze:
2. Dru¿ynowa replika RKMu M249 w wersji Para Irak stajni A&K
3. Boczniak Colt 1911 MEU produkcji ARMY
4. Najnowsza zabawka, czyli AK74 (Cm 031) od Cymki


2. M249 - jest to replika która zawsze przyci±ga na siebie wzrok i grupkê ludzi. Ka¿dy chce j± dotkn±æ, pomacaæ, przestrzelaæ... Ale zaraz po tym padaj± s³owa typu: "Jakie to ciê¿kie", "Jakie to niewygodne", "Przecie¿ to ma osi±gi jak cymka" - no i co z tego? Mi wystarczy samo uczucie i wcielanie siê w celowniczego RKMu, ten tzw. feel Smile Mo¿e i jest ciê¿ka, nieporêczna i kole¶ z hi capem mo¿e zrobiæ tyle co ja z M249, ale RKM jest broni± psychologiczn± w przypadku airsoftu i spotka³em siê ju¿ nie raz ¿e gdy przycelowa³em w kogo¶, to ten opuszcza³ replikê i wycofywa³ mi siê z linii strza³u Grin Podejrzewam ¿e gdybym zrobi³ to samo z np. cymk± w rêku, ten bez zastanowienia strzeli³by w moj± stronê. Moim zdaniem jest to replika tylko dla osób, którym w AS nie chodzi o nabijanie statów, a te uczucie i wcielanie siê w dan± specyfikacjê Cool
A co do osi±gów mojej/ naszej ¶winki - w GB nic nie zmienione poza springiem na M140 (aktualnie pêkniêty Frown) i silnikiem na neodym od Elementa oraz doszczelnieniem uk³adu. Komora hopka stock, lecz za to gumka czarna Guarder + lufa stockowa od G36 JG sprawiaj± ¿e replika ³adnie nosi i jestem bardzo zadowolony z osi±gów Smile
Co do tuningu zewnêtrznego, to standardowo by³a to wersja Para, ale ¿e nie podoba³a mi siê krótka wersja, to wymieni³em lufê zew. na d³u¿sza od MKII. Replika trochê odrapana i powycierana, ale moim zdaniem dodaje jej to tylko bojowego klimatu, a atrapa ta¶my w boksie wygl±da s³odziutko i dodaje lansu +23.5 pkt. Grin A wiêc zewnêtrznie jest to M249 w wersji Para Irak i planujê zakup do niej jeszcze EoTecha 552 w jakiej¶ przysz³o¶ci Cool Mo¿e ew. to bêdzie Elcan, ale to bêdê musia³ mieæ sporo kasy na wydaniu


3. Colcik od Army. Ot prawie normalny, stockowy Colt 1911 MEU od chiñskiej firmy army. Jako¶æ wykonania zew. jak na takie pieni±dze (330z³) jest naprawdê dobre Smile Do tego prawie poprawne oznaczenia ostrego sprawiaj± bardzo pozytywne wra¿enie. Gorzej jest trochê ze spasowaniem i wykonaniem wew. Frown Pistolet ma du¿e luzy na zamku i podczas potrz±sania nim brzmi jak grzechotka... Czê¶ci wew. nie powalaj± materia³ami i jako¶ci±, ale o dziwo daj± radê, a ¿e jest to klon TM w 99% to czê¶ci jest mnóstwo Smile
Osi±gi na ca³kowitym stocku bardzo mnie zaskoczy³y... zasiêg ³adny, kopanie bardzo przyjemne, mag szczelny i na 1 nabiciu wystrzeli³em ok 50 BB's, celno¶æ nie urywa³a dupy, ale to w koñcu boczniak, wiêc bardzo ceny nie musi byæ Wink Po wystrzeleniu z niego ok 2000 BB's (tak, da³o radê tyle bez ¿adnych zmian) mag zacz±³ ju¿ od czasu do czasu przeciekaæ, zu¿ycie gazu sta³o siê du¿e (1 nabicie to ok 15-20 kulek? Shock), odrzut ju¿ tak nie cieszy³, bo sprê¿yna powrotna siê wyrobi³a i straci³a swój wigor Frown Ogólnie replika ju¿ straci³a swój "sza³" i mia³em zamiar j± sprzedaæ i kupiæ co¶ nowego, ale postanowi³em w ni± trochê zainwestowaæ Cool Zamówi³em now± sprê¿ynê powrotn± 150% i nowy zatrzask maga, bo stary siê wyrobi³. Po zamontowaniu tych czê¶ci i po oddaniu pierwszego strza³u na mojej twarzy pojawi³ siê wielki u¶miech zmieszany ze zdziwieniem... Odrzut sta³ siê potê¿ny w porównaniu z tym co by³o wcze¶niej, wielka chmura gazu wystrzeli³a z zamka w górê zamra¿aj±c go a ten od razu zatrzyma³ siê w tylnim po³o¿eniu, bo nie by³o kulek w magu (wcze¶niej tego nie by³o bo zamek nawet nie cofa³ siê do koñca). Niestety zu¿ycie gazu nie spad³o, bo to ju¿ wina maga - przecieka i jest trochê uszkodzony. Ale po wystrzeleniu 2 magów uzna³em ¿e to jedne z 100zl jakie najlepiej zainwestowa³em w tuning kiedykolwiek Grin Ogólnie replikê polecam ka¿demu kto poszukuje dobrego boczniaka w dobrej cenie, ale niestety z tego co wiem nigdzie nie jest ju¿ do dostania Frown


4. Moja najnowsza zabawka, czyli CM 031 Grin Tu ci¶nie siê na usta pytanie po co mi cymka i to plastikowa, skoro mam Beryla i M249? Odpowiedz jest prosta Cool Kupi³em j± za ca³e 50z³ Grin Strzelaj±c±, tylko tyle ¿e z pêkniêtym body. Pierwsza my¶l by³a taka ¿eby sprzedaæ j± na cze¶æ i wpad³by ok 300z³... ale po propozycji kolegi na strzelankê CQB postanowi³em ¿e potrzebna jest mi replika do tego typu rozgrywek. Wiêc body zosta³o sklejone i teraz w planach jest zamiar downgrejdu do ok 320-340 fps, wymiana gumki na zielon± G&G (¿eby replika mog³a s³u¿yæ te¿ do zimowych strzelanek) i zakup kilku magów typu low cap, lub mid cap. Replika z tego co mi wiadomo ma ok 1.5 roku i przebiegu ok 6k BB's - niewiele, bo poprzedni w³a¶ciciele (by³o ich 2) nie strzelali siê za czêsto. Jest to pancerny GB v3 i na ma³ej sprê¿ynie nie bêdzie mia³ wiele do pracy, wiêc powinna s³u¿yæ przez wielki Smile


To wszystko i je¶li kto¶ ma jakie¶ pytania co do replik to zadawajcie pytania - odpowiem Wink

Zdjêcia postaram siê dorzuciæ ju¿ w ten weekend Pfft
Edytowane przez Yoogi dnia 27-01-2013 01:21
"Gdy ju¿ przystroimy karabin niczym choinkê ¶wi±teczn±, mo¿emy ruszaæ w bój, gdy¿ na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzie¶ na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Misiek
te¿ siê pochwalê Wink
1. Shotgun Short 003 AGM
2. G36 e od JG (zamówiona w czwartekWink)


ad1. Mia³a byæ to replika tylko do cqb... Ale po pewnych prze¿yciach z moj± ¶wink± (m249 od a&k- to w³a¶nie od niej macie lufê w PARCE) sta³a siê moj± g³ówn± replik±^^ Ale szczerze mówi±c jak na typowego chiñczyka nie narzekam Wink w sumie jest to drugi shot- pierwszy nie prze¿y³ upadki z 2 metrów na p³ytki do którego przyczyni³ siê mój kolega- pozdrowienia SheoWink. Jak narazie s³u¿y mi dobrzeWink

ad2. Na tê replikê jeszcze czekam.... Ale chyba ka¿dy j± zna Wink
 
Sheo
A ja ? Hmmmm poczatkujacy burger z :

1. Shotgun Short 003 AGM
2.Colt 1911 [WE] w tanie ^^,
3.M4 RIS od G&G ;] + granatnik ;D
 
Yoogi
Fajna fajna Smile Za³o¿yæ t³umik/ kompresor od noveske i prawie jak te wersje dla specjalsów Grin
"Gdy ju¿ przystroimy karabin niczym choinkê ¶wi±teczn±, mo¿emy ruszaæ w bój, gdy¿ na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzie¶ na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Misiek
stworzylem potwora ;d do mojej gety wsadzilem spr 130... uszczelnilem... i mimo rofa 2-3 kulki na sekunde (stockowa batka i silnik) moc jest taka ze niszczy stara nokie ^^
NAJEMNIK
 
Yoogi
Przedniego covera na lunetê nie dosta³e¶? Czekam na wiêcej info Smile No i mam nadziejê ¿e siê podoba? Grin
"Gdy ju¿ przystroimy karabin niczym choinkê ¶wi±teczn±, mo¿emy ruszaæ w bój, gdy¿ na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzie¶ na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Szakal
NIe by³o w paczce
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Kruchy
Jasne, ¿e siê podoba, tylko muszê siê do jej wagi przyzwyczaiæ Grin
Jeste¶my £owcami, a Oni nasz± zwierzyn±.
 
Yoogi
Oj tam waga... ja do M249 nie mam nic Smile A nawet wrêcz przeciwnie Wink Biega mi siê z tym jak ze wszystkim innym (no mo¿e trochê mniej manewrowa jest, ale mi to nie przeszkadza Grin)
"Gdy ju¿ przystroimy karabin niczym choinkê ¶wi±teczn±, mo¿emy ruszaæ w bój, gdy¿ na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzie¶ na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Hugar
Grin fajna emeczkaSmile

Czy dzia³ jest tylko dla Legionistów?
Decados.pl
 
Kruchy
Dzia³ jest ogólnie dostêpny Smile
Jeste¶my £owcami, a Oni nasz± zwierzyn±.
 
Hugar
[img]http://img703.imageshack.us/img703/9551/1005681o.jpg[/img] is not a valid Image.

M21- przeróbka m14 firmy Cyma kod- CM.032. Luneta 3-9 x56 , szyna zamiast pokrywy lufy , krótki magazynek produkcji w³asnej ( przeróbka). Malowanko mojego autorstwaSmile

[img]http://img707.imageshack.us/img707/1703/1005686w.jpg[/img] is not a valid Image. M4 s-system JG
Edytowane przez Hugar dnia 31-05-2013 15:38
Decados.pl
 
Hugar
[img]http://img46.imageshack.us/img46/6708/1005653y.jpg[/img] is not a valid Image. L96 well Snow camo Smile moc 550 fpsSmile
Decados.pl
 
Kruchy
Hugar, rozszala³e¶ siê Grin
Jeste¶my £owcami, a Oni nasz± zwierzyn±.
 
Przejd¼ do forum:
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Shoutbox
Musisz zalogowaæ siê, aby móc dodaæ wiadomo¶æ.

KIRI
03-05-2022 18:40
Eloszka! Smile

Dima
03-05-2022 05:06
Siemka Cool jak zycie panowie?

Yoogi
14-11-2020 19:48
Siemanko Wink Co tam s³ychaæ?

Lutyy
14-11-2020 10:53
siemka

Niemiec
09-10-2019 20:18
co¶ robimy na ten tydzieñ? ja bym siê gdzie¶ wybra³

Yoogi
20-08-2019 23:00
Ja bym siê wybra³ na osierodek - Chomik co¶ próbujê organizowaæ

Niemiec
20-08-2019 18:37
co¶ w t± niedzielê?

Szakal
04-05-2019 21:58
Przerwa majowa dobiega koñca, czas wracaæ do zajêæ Smile

Szakal
16-04-2019 21:22
Ogarniête.

Viper
12-04-2019 21:01
Sorki bo chyba nie mam uprawnieñ do zapisu na trening. Pomo¿e mi kto¶?

Szakal
11-04-2019 20:45
Uprawnienia nadane.

RushMD
11-04-2019 14:26
Gdzie te zapisy na trening, nie mam uprawnienia chyba

Szakal
10-01-2019 16:55
Trening w Niedziele ?

shingfu
12-12-2018 16:02
ok\

Szakal
28-10-2018 16:03
Rekruci nada³em wam nowe uprawnienia do forum i doda³em do ksi±¿ki adresowej

shingfu
11-10-2018 19:22
niedobry chyba bo ja sie pojawilem hah Grin

Szakal
11-10-2018 14:36
Dla kogo dobry dla tego dobry ^^

shingfu
11-10-2018 12:53
Dziendobry

Yoogi
20-09-2018 12:13
Strzelamy co¶ w najbli¿sz± niedzielê?

Szakal
17-03-2018 10:20
Ruszaæ dupska na 15 Kwietnia. Temat czeka.

Copyright © 2020