Marzec 29 2024 02:39:49
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
STATUT - PRZEPISY
FORUM
POMOCNE LINKI
GALERIA EKIPY
SZUKAJ
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 108
Najnowszy użytkownik: Waski
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nasze zabawki
Yoogi
Siemanko.

Siedząc i nudząc się wpadłem na pomysł jak trochę ożywić forum Smile Chce abyśmy w tym temacie chwalili się swoimi replikami. Tymi co stoją gdzieś w kącie, jak i tymi, które zdobią ściany naszych pokoi Cool Ma to na celu nie tylko czysty lans w naszym środowisku, ale także pokazać repliki w świetle przedstawianym przez użytkownika, jego doznania i spostrzeżenia. Pomoże to np. zielonym w wyborze replik i czym rożni się dana replika od innych Wink

Zacznę ja i w moim arsenale znajdują się następujące repliki:
1. Moja perełka, czyli kbk wz.96 "Beryl" od Aresa
2. Drużynowa replika RKMu M249 w wersji Para Irak stajni A&K
3. Boczniak Colt 1911 MEU produkcji ARMY
4. Najnowsza zabawka, czyli AK74 (Cm 031) od Cymki


1. Dla czego Beryl? Kilku z was na pewno będzie się zastanawiało... Ot trochę inna wersja AK... Nie dla mnie! Odkąd stylizuje się na WP zawsze chciałem jak najmniej odstawać od "misjonarzy", więc wybór musiał paść na Beryla... Miałem repliki z różnych rodzin: M4, HK416, AK, G36... ale Beryl dla mnie zawsze był czymś innym i zawsze go chciałem. Co prawda moglem zrobić sobie customa (nawet poważnie o tym myślałem), ale w ilu % by odzwierciadlał ostrą? Podejrzewam że max 80%. A mi zależało jak na największej zgodności z ostrym odpowiednikiem. W końcu moje prośby (i na pewno jeszcze kilki maniaków w Polsce) zostały wysłuchane. Ot pojawił się Beryl i to od Aresa. Gdy moja wcześniejsza replika zaczęła mi się nudzić i pojawiać się drobne problemy z nią, postanowiłem że czas zmienić replikę. Długo się nie zastanawiałem, Beryl był priorytetem Smile Po jakimś czasie od tego postanowienia natrafiłem (dzięki chłopakom z "sąsiedztwa"Wink na ciekawą ofertę i pawie od razu doszło do dilu. Miałem wymienić swoje HK od SRC za Beryla od Aresa. (Tutaj muszę podziękować Wojciechowi za pomoc w wymianie) Niedługo po dogadaniu wszystkiego miałem już u siebie w pokoju swojego Beryla Smile Do repliki dostałem dodatkowo granatnik własnej roboty, 2 granaty do niego, bagnet, dodatkowy magazynek (box własnej roboty na 1000 bb's) i montaż pod optykę na podstawę szczerbinki.
Co do osiągów - powiem tak... trochę lepsze od stockowej repliki Aresa Grin Replika u poprzedniego właściciela wypuściła 10 tyś kulek i niestety gumka jest już w kiepskim stanie (ale na dniach będzie wymieniana na nową). Zasięg celny to 60m, gdzie przy 10 strzałach 10 było w tułowiu osoby stojącej. Niestety nie miałem możliwości zmierzyć całkowitego zasięgu na którym da się trafić w człowieka nie "lobując" Frown Celność jest bardzo dobra - porównywalna do M4 G&G z lufą promyka, co mile mnie zaskoczyło Cool
Tuning wew. nie jest potrzebny (no może silnik zostanie wymieniony na lepszy) bo gb i jego komponenty są naprawdę I klasy.
Tuning zew. jaki przeszła replika to malowanie w maskowanie - trochę ono już siedzi na replice, więc ta wygląda jak wyrwana z rak któregoś z naszych "misjonarzy" Smile Dołożone łoże z risami i chwytem pionowym oraz przyrządy do strzelania nocnego (fluorescencyjne). Gdy potrzeba większej siły ognia, demontuje łoże i w jego miejsca zakładam granatnik Grin
To by było chyba na tyle, bo niestety nie miałem wiele okazji z nią walczyć jak do tej pory (1 raz Sad) i po prostu jeszcze nie znam jej na wylot Frown



Resztę replik opiszę gdy znajdę trochę więcej czasu i weny Smile A zdjęcia dojdą, gdy dorwę również czas i aparat Grin
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Dima
Jak na razie Mka sprzedana. Jak przyjdzie gienia od umarexa to opiszę ją wam Smile
Real niggers only !
 
Yoogi
Ja czekam już tydzień na część do colta i resztę dupereli do cymki Grin Jak wszystko dojdzie i zamontuje to opiszę wszystko Wink
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Szakal
Yoogi wrzuć fotki beryla Grin
 
Kruchy
Panowie przypominam, że to temat o replikach, więc Dymitr nie pisz tutaj, że sprzedałeś emkę bo to nie ma nic do tematu Pfft jak będziesz miał gietkę to wtedy możesz napisać coś o niej Smile
 
Szakal
Jak pojawi się więcej opisów i zdjęć to zrobimy może GALERIĘ na głównej ?? Grin
 
Yoogi
Tak jak obiecałem, miałem opisać resztę swoich "zabawek" Wink A że naszła mnie chwila weny to piszę ^^

A więc kontynuując - zostało jeszcze:
2. Drużynowa replika RKMu M249 w wersji Para Irak stajni A&K
3. Boczniak Colt 1911 MEU produkcji ARMY
4. Najnowsza zabawka, czyli AK74 (Cm 031) od Cymki


2. M249 - jest to replika która zawsze przyciąga na siebie wzrok i grupkę ludzi. Każdy chce ją dotknąć, pomacać, przestrzelać... Ale zaraz po tym padają słowa typu: "Jakie to ciężkie", "Jakie to niewygodne", "Przecież to ma osiągi jak cymka" - no i co z tego? Mi wystarczy samo uczucie i wcielanie się w celowniczego RKMu, ten tzw. feel Smile Może i jest ciężka, nieporęczna i koleś z hi capem może zrobić tyle co ja z M249, ale RKM jest bronią psychologiczną w przypadku airsoftu i spotkałem się już nie raz że gdy przycelowałem w kogoś, to ten opuszczał replikę i wycofywał mi się z linii strzału Grin Podejrzewam że gdybym zrobił to samo z np. cymką w ręku, ten bez zastanowienia strzeliłby w moją stronę. Moim zdaniem jest to replika tylko dla osób, którym w AS nie chodzi o nabijanie statów, a te uczucie i wcielanie się w daną specyfikację Cool
A co do osiągów mojej/ naszej świnki - w GB nic nie zmienione poza springiem na M140 (aktualnie pęknięty Frown) i silnikiem na neodym od Elementa oraz doszczelnieniem układu. Komora hopka stock, lecz za to gumka czarna Guarder + lufa stockowa od G36 JG sprawiają że replika ładnie nosi i jestem bardzo zadowolony z osiągów Smile
Co do tuningu zewnętrznego, to standardowo była to wersja Para, ale że nie podobała mi się krótka wersja, to wymieniłem lufę zew. na dłuższa od MKII. Replika trochę odrapana i powycierana, ale moim zdaniem dodaje jej to tylko bojowego klimatu, a atrapa taśmy w boksie wygląda słodziutko i dodaje lansu +23.5 pkt. Grin A więc zewnętrznie jest to M249 w wersji Para Irak i planuję zakup do niej jeszcze EoTecha 552 w jakiejś przyszłości Cool Może ew. to będzie Elcan, ale to będę musiał mieć sporo kasy na wydaniu


3. Colcik od Army. Ot prawie normalny, stockowy Colt 1911 MEU od chińskiej firmy army. Jakość wykonania zew. jak na takie pieniądze (330zł) jest naprawdę dobre Smile Do tego prawie poprawne oznaczenia ostrego sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Gorzej jest trochę ze spasowaniem i wykonaniem wew. Frown Pistolet ma duże luzy na zamku i podczas potrząsania nim brzmi jak grzechotka... Części wew. nie powalają materiałami i jakością, ale o dziwo dają radę, a że jest to klon TM w 99% to części jest mnóstwo Smile
Osiągi na całkowitym stocku bardzo mnie zaskoczyły... zasięg ładny, kopanie bardzo przyjemne, mag szczelny i na 1 nabiciu wystrzeliłem ok 50 BB's, celność nie urywała dupy, ale to w końcu boczniak, więc bardzo ceny nie musi być Wink Po wystrzeleniu z niego ok 2000 BB's (tak, dało radę tyle bez żadnych zmian) mag zaczął już od czasu do czasu przeciekać, zużycie gazu stało się duże (1 nabicie to ok 15-20 kulek? Shock), odrzut już tak nie cieszył, bo sprężyna powrotna się wyrobiła i straciła swój wigor Frown Ogólnie replika już straciła swój "szał" i miałem zamiar ją sprzedać i kupić coś nowego, ale postanowiłem w nią trochę zainwestować Cool Zamówiłem nową sprężynę powrotną 150% i nowy zatrzask maga, bo stary się wyrobił. Po zamontowaniu tych części i po oddaniu pierwszego strzału na mojej twarzy pojawił się wielki uśmiech zmieszany ze zdziwieniem... Odrzut stał się potężny w porównaniu z tym co było wcześniej, wielka chmura gazu wystrzeliła z zamka w górę zamrażając go a ten od razu zatrzymał się w tylnim położeniu, bo nie było kulek w magu (wcześniej tego nie było bo zamek nawet nie cofał się do końca). Niestety zużycie gazu nie spadło, bo to już wina maga - przecieka i jest trochę uszkodzony. Ale po wystrzeleniu 2 magów uznałem że to jedne z 100zl jakie najlepiej zainwestowałem w tuning kiedykolwiek Grin Ogólnie replikę polecam każdemu kto poszukuje dobrego boczniaka w dobrej cenie, ale niestety z tego co wiem nigdzie nie jest już do dostania Frown


4. Moja najnowsza zabawka, czyli CM 031 Grin Tu ciśnie się na usta pytanie po co mi cymka i to plastikowa, skoro mam Beryla i M249? Odpowiedz jest prosta Cool Kupiłem ją za całe 50zł Grin Strzelającą, tylko tyle że z pękniętym body. Pierwsza myśl była taka żeby sprzedać ją na cześć i wpadłby ok 300zł... ale po propozycji kolegi na strzelankę CQB postanowiłem że potrzebna jest mi replika do tego typu rozgrywek. Więc body zostało sklejone i teraz w planach jest zamiar downgrejdu do ok 320-340 fps, wymiana gumki na zieloną G&G (żeby replika mogła służyć też do zimowych strzelanek) i zakup kilku magów typu low cap, lub mid cap. Replika z tego co mi wiadomo ma ok 1.5 roku i przebiegu ok 6k BB's - niewiele, bo poprzedni właściciele (było ich 2) nie strzelali się za często. Jest to pancerny GB v3 i na małej sprężynie nie będzie miał wiele do pracy, więc powinna służyć przez wielki Smile


To wszystko i jeśli ktoś ma jakieś pytania co do replik to zadawajcie pytania - odpowiem Wink

Zdjęcia postaram się dorzucić już w ten weekend Pfft
Edytowane przez Yoogi dnia 27-01-2013 01:21
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Misiek
też się pochwalę Wink
1. Shotgun Short 003 AGM
2. G36 e od JG (zamówiona w czwartekWink)


ad1. Miała być to replika tylko do cqb... Ale po pewnych przeżyciach z moją świnką (m249 od a&k- to właśnie od niej macie lufę w PARCE) stała się moją główną repliką^^ Ale szczerze mówiąc jak na typowego chińczyka nie narzekam Wink w sumie jest to drugi shot- pierwszy nie przeżył upadki z 2 metrów na płytki do którego przyczynił się mój kolega- pozdrowienia SheoWink. Jak narazie służy mi dobrzeWink

ad2. Na tę replikę jeszcze czekam.... Ale chyba każdy ją zna Wink
 
Sheo
A ja ? Hmmmm poczatkujacy burger z :

1. Shotgun Short 003 AGM
2.Colt 1911 [WE] w tanie ^^,
3.M4 RIS od G&G ;] + granatnik ;D
 
Yoogi
Fajna fajna Smile Założyć tłumik/ kompresor od noveske i prawie jak te wersje dla specjalsów Grin
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Misiek
stworzylem potwora ;d do mojej gety wsadzilem spr 130... uszczelnilem... i mimo rofa 2-3 kulki na sekunde (stockowa batka i silnik) moc jest taka ze niszczy stara nokie ^^
NAJEMNIK
 
Yoogi
Przedniego covera na lunetę nie dostałeś? Czekam na więcej info Smile No i mam nadzieję że się podoba? Grin
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Szakal
NIe było w paczce
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Kruchy
Jasne, że się podoba, tylko muszę się do jej wagi przyzwyczaić Grin
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Yoogi
Oj tam waga... ja do M249 nie mam nic Smile A nawet wręcz przeciwnie Wink Biega mi się z tym jak ze wszystkim innym (no może trochę mniej manewrowa jest, ale mi to nie przeszkadza Grin)
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Hugar
Grin fajna emeczkaSmile

Czy dział jest tylko dla Legionistów?
Decados.pl
 
Kruchy
Dział jest ogólnie dostępny Smile
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Hugar
[img]http://img703.imageshack.us/img703/9551/1005681o.jpg[/img] is not a valid Image.

M21- przeróbka m14 firmy Cyma kod- CM.032. Luneta 3-9 x56 , szyna zamiast pokrywy lufy , krótki magazynek produkcji własnej ( przeróbka). Malowanko mojego autorstwaSmile

[img]http://img707.imageshack.us/img707/1703/1005686w.jpg[/img] is not a valid Image. M4 s-system JG
Edytowane przez Hugar dnia 31-05-2013 15:38
Decados.pl
 
Hugar
[img]http://img46.imageshack.us/img46/6708/1005653y.jpg[/img] is not a valid Image. L96 well Snow camo Smile moc 550 fpsSmile
Decados.pl
 
Kruchy
Hugar, rozszalałeś się Grin
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

KIRI
03-05-2022 18:40
Eloszka! Smile

Dima
03-05-2022 05:06
Siemka Cool jak zycie panowie?

Yoogi
14-11-2020 19:48
Siemanko Wink Co tam słychać?

Lutyy
14-11-2020 10:53
siemka

Niemiec
09-10-2019 20:18
coś robimy na ten tydzień? ja bym się gdzieś wybrał

Yoogi
20-08-2019 23:00
Ja bym się wybrał na osierodek - Chomik coś próbuję organizować

Niemiec
20-08-2019 18:37
coś w tą niedzielę?

Szakal
04-05-2019 21:58
Przerwa majowa dobiega końca, czas wracać do zajęć Smile

Szakal
16-04-2019 21:22
Ogarnięte.

Viper
12-04-2019 21:01
Sorki bo chyba nie mam uprawnień do zapisu na trening. Pomoże mi ktoś?

Szakal
11-04-2019 20:45
Uprawnienia nadane.

RushMD
11-04-2019 14:26
Gdzie te zapisy na trening, nie mam uprawnienia chyba

Szakal
10-01-2019 16:55
Trening w Niedziele ?

shingfu
12-12-2018 16:02
ok\

Szakal
28-10-2018 16:03
Rekruci nadałem wam nowe uprawnienia do forum i dodałem do książki adresowej

shingfu
11-10-2018 19:22
niedobry chyba bo ja sie pojawilem hah Grin

Szakal
11-10-2018 14:36
Dla kogo dobry dla tego dobry ^^

shingfu
11-10-2018 12:53
Dziendobry

Yoogi
20-09-2018 12:13
Strzelamy coś w najbliższą niedzielę?

Szakal
17-03-2018 10:20
Ruszać dupska na 15 Kwietnia. Temat czeka.

Copyright © 2020