Maj 02 2024 19:03:50
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
STATUT - PRZEPISY
FORUM
POMOCNE LINKI
GALERIA EKIPY
SZUKAJ
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 108
Najnowszy użytkownik: Waski
Zobacz temat
 Drukuj temat
PL-01 Concept new polish main battle tank
Szakal
Jak w tytule zapraszam do dyskusji, nowy polski projekt czołgu, dość nowatorsko wyglądający ( za sprawą pancerza w technologii Stealth), nietrudno się domyślić że zawiera wszystkie możliwe nowinki techniczne:

-Pancerz w technologii stealth, dodatkowo modularny
-modularna wieża
-smoothbore Cannon(armata gładkolufowa) 120mm Nato
-automatyczny system przeładowania armaty
-active protection system lunchers( system obrony pojazdu przed pociskami przeciwnika)
-aktywne czujniki radarowe
-ostrzeganie przed namierzeniem laserowym pojazdu
-wizjery panoramiczne noc/dzień ( więc różności w formie noktowizorów)
-panoramiczny system obserwacji wokół pojazdu
-zasięg operacyjny armaty od -10 do +20 stopni (w poziomie, możliwość obniżenia i podniesienia armaty w stosunku do osi pojazdu)
-kamuflaż termalny

...i wiele innych.. ciekawscy dotrą do informacji Grin

https://www.youtu...5tzKYwpT1o
Edytowane przez Szakal dnia 24-10-2013 12:15
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Kruchy
To co się rzuca od razu to ich akcent Grin
Jeżeli chodzi o sam czołg to wygląda interesująco, a wyposażenie chyba praktycznie z najwyższej półki Grin
Czekam tylko na relację jak sprawdził się w boju Smile
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Szakal
Z tego co słyszałem to nie jest jeszcze to prototyp sprawny bojowo, czekają min. na ostateczny werdykt jaki silnik wybrać (Wojskowi chcą mieć jeden uniwersalny silnik do czołgów i innych pojazdów bojowych i stąd problem).
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Yoogi
Jak sama nazwa wskazuje, to jest Koncept, czyli dopiero pomysł. Tak na prawdę jest może z 2% że takie "coś" wejdzie do nas do uzbrojenia. To jest tylko wizja, na to czego nam jest potrzeba i jak to może mniej więcej wyglądać. Moim zdaniem sam pomysł ok i w ogóle, ale jak dla mnie na czołg średni jest to za duże i za mocno uzbrojone - to jest nie wiele mniejsze od naszego PT91, więc średnio się zgadza z koncepcją "małego" czołgu. Ale to jest tylko moje zdanie. Prawdą jest to, że brakuje nam lekkiego pojazdu pomiędzy KTO "Rosomak" i czołgami pokroju Leopardów, T72 i PT. BWP'y to inna klasa, ale potrzeba nam właśnie czegoś takiego, tylko na współczesne, nowoczesne pole walki. Nie potrzebny nam kolejny cosiek, który jest w uj wysoki z dużą armatą. Potrzeba nam małych, zwinnych, szybkich pojazdów z 3-4 osobowa załogą i działem ok 80mm. Żeby to wszystko było małe, zwinne, tanie i z wystarczającą siłą ognia, ale nie aż tak wielką jak 120mm. Takie przynajmniej jest moje zdanie. Technologia Stealth? Na uj to czołgom? Rozumem samolotom, co łatwo je znaleźć na niebie, ale radary na ziemi czołgów raczej nie wykrywają. Co najwyżej tak tylko może być namierzany cel... ale już wojen konwencjonalnych nie będzie, xxx tonowe czołgi z xxxx mm działami nam nie są potrzebne, bo do czego? Do niszczenia lepianek kozojadów na bliskim wschodzie? Teraz walka jest bardzo szybka i ważniejsza od grubości pancerza i wielkości armaty jest mobilność i prędkość.
Jednak to co zostanie stworzone i wybrane nie zależy od nas i możemy sobie tylko gdybać, oraz spekulować co z tego wyjdzie.
"Gdy już przystroimy karabin niczym choinkę świąteczną, możemy ruszać w bój, gdyż na polu walki ASG lans, szpan i respekt to podstawa." - przeczytane gdzieś na forum WMASG

GWARDZISTA
 
Szakal
Mi np podoba się koncepcja małego , opancerzonego i dobrze uzbrojonego pojazdu Grin Wszystkie wojny wiecznie nie będą się toczyć na bliskim wschodzie, nie znamy dnia ani godziny gdy jakiejś nacji coś do głowy strzeli i będziemy mieli pod europą wojnę albo w podobnym klimacie. Aczkolwiek zą technologią stealth to jeszcze nie, to jeszcze nie epoka na to Wink
GWARDZISTA - I DOWÓDCA
 
Kruchy
Spójrzmy prawdzie w oczy, naszej armii przyda się praktycznie wszystko Smile
Jesteśmy Łowcami, a Oni naszą zwierzyną.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

KIRI
03-05-2022 18:40
Eloszka! Smile

Dima
03-05-2022 05:06
Siemka Cool jak zycie panowie?

Yoogi
14-11-2020 19:48
Siemanko Wink Co tam słychać?

Lutyy
14-11-2020 10:53
siemka

Niemiec
09-10-2019 20:18
coś robimy na ten tydzień? ja bym się gdzieś wybrał

Yoogi
20-08-2019 23:00
Ja bym się wybrał na osierodek - Chomik coś próbuję organizować

Niemiec
20-08-2019 18:37
coś w tą niedzielę?

Szakal
04-05-2019 21:58
Przerwa majowa dobiega końca, czas wracać do zajęć Smile

Szakal
16-04-2019 21:22
Ogarnięte.

Viper
12-04-2019 21:01
Sorki bo chyba nie mam uprawnień do zapisu na trening. Pomoże mi ktoś?

Szakal
11-04-2019 20:45
Uprawnienia nadane.

RushMD
11-04-2019 14:26
Gdzie te zapisy na trening, nie mam uprawnienia chyba

Szakal
10-01-2019 16:55
Trening w Niedziele ?

shingfu
12-12-2018 16:02
ok\

Szakal
28-10-2018 16:03
Rekruci nadałem wam nowe uprawnienia do forum i dodałem do książki adresowej

shingfu
11-10-2018 19:22
niedobry chyba bo ja sie pojawilem hah Grin

Szakal
11-10-2018 14:36
Dla kogo dobry dla tego dobry ^^

shingfu
11-10-2018 12:53
Dziendobry

Yoogi
20-09-2018 12:13
Strzelamy coś w najbliższą niedzielę?

Szakal
17-03-2018 10:20
Ruszać dupska na 15 Kwietnia. Temat czeka.

Copyright © 2020